Dažnai sudarydami šeimą, pasirašydami Metrikacijos biure dokumentus, neįvertiname, kokią įtaką Jūsų gyvenimams padarys teisine prasme.

Skyrybų atveju, dalinamas kartu užgyventas turtas, bet ne vien. Šeima kuriama, kad joje būtų pratęsta giminė, susilaukta vaikų. O tai yra vienas sudėtingiausiai dalinamų bendrų „turtų“. Tačiau neišvengiamai, kažkaip tai reikia daryti. Ir žinoma, tai yra daroma, vienaip ar kitaip. Visų skyrybų aplinkybės skiriasi.

Manome, kad prieš skiriantis pirmasis specialistas į kurį reikėtų kreiptis yra ne advokatas, kuris sutvarkys teisinius dokumentus, atstovaus teisme, tačiau PSICHOLOGAS. Geriausiai teisės psichologas, kuris išmano skyrybų psichologiją, bei gali suteikti pastiprinimą teisinio klausimo metu, palaikyti ir pakonsultuoti susiduriant su sunkiomis emocijomis, atlikti asmenų įvertinimą, bei suteikti mediacijos paslaugas, kurios skyrybų konfliktą susilpnina, o galiausiai galima išsiskirti sudarant taikos sutartį. Viso to, dažniausiai neatlieka nei advokatas, nei teisėjas, nors teismo metu dažnai galima išgirsti siūlymą, susitarti taikiai, sudarant taikos sutartį. Kai esi smarkiai įsikarščiavęs konflikto metu, siūlymas paspausti priešininkui ranką susitaikymo vardan, gali būti visiškai neadekvatus. Psichologiniai konflikto sprendimo metodai eina kitu keliu.

Teisminio ginčo vizualizaciją, bei psichologo atsakymus galite stebėti žemiau.

 

Jei išgyvenate skyrybas ir norėtumėte su kuom nors pasikalbėti, kreipkitės į mūsų specialistus: www.teipsiko.lt